poniedziałek, 10 listopada 2014

The Future Shangri-La - wschodnia wizja ziemskiego raju. Ostatnia praca 3. Sezonu Kolekcji TEN by Fotolia

© Mi-Kyung Kim, Kenichiro Tomiyasu (INEI Studio)/Fotolia.com

Już dzisiaj -10 listopada pojawi się ostatni, tegoroczny projekt kolekcji TEN. „The Future Shangri-La” jest autorstwa południowokoreańskiej fotografki Mi-Kyung Kim i japońskiego koncept artysty Kenichiro Tomiyasu z INEI Studio. Trzeci sezon TEN był kreatywnym, edukacyjnym projektem na pograniczu fotografii oraz digital artu. Łączył w pary słynnych artystów (fotografa i projektanta) przy współpracy nad artystyczną kreacją.

Praca będzie dostępna do pobrania w formacie .PSD, bezpłatnie, przez 24h na www.tenbyfotolia.com

"Projekt jest inspirowany koncepcją azjatyckiej utopii, podobnej do zachodnich idei, takich jak Ogrody Edenu czy Raj. – To jest nasza nadzieja na przyszłość, to czego szukamy. Natura odzyskuje swoje pierwotne prawa i miejsce oraz oferuje świetliste brzoskwinie, które przywołują na myśl długowieczność, dobrobyt i żywotność jako niebiańskie prezenty w świecie bez zmartwień. To miejsce, które jest wolne od wszelkich problemów obecnych we współczesnym społeczeństwie, tak jak to, wyobrażane w starożytnej azjatyckiej legendzie. Kto wie: może uda nam się znaleźć własne Shangri-La w Przyszłości...? – wyjaśniają artyści.

W pracy na tym wyjątkowym i oryginalnym projektem artyści połączyli swoje kultury, techniki, style i gusta. Element „natury” w pracy pochodzi od Mi-Kyung Kim, która dorastała na zielonej i witalnej wyspie Jeju, podczas gdy element "nadprzyrodzony" był wkładem INEI Studio i wynika z jego zainteresowania science fiction i grami wideo, integralną częścią japońskiej kultury. Te dwa przeciwstawne światy są doskonale połączone w pracy "The Future Shangri-La", gdzie nadnaturalne źródła światła są wkomponowane w nocną ciszę przyrody pod rozgwieżdżonym niebem."

Źródło: Materiały prasowe
http://pl.tenbyfotolia.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz