sobota, 19 października 2013

Nowa aplikacja na iPhona – Fotolia InstantAplikacja, opracowana przez zespół ekspertów ds. badań i rozwoju Fotolia, została przygotowana tak, aby korzystanie z niej było prostym i efektywnym doświadczeniem. Fotolia Instant posiada nowe funkcje, które pozwalają użytkownikom na ręczną i niezależną regulację ekspozycji podczas robienia zdjęć, oraz wykonywanie bardziej estetycznych zdjęć bez przeładowania ekranu zbędnymi przyciskami i funkcjami oraz obniżania jakości obrazu.


  
– Możliwości edycji zdjęć robionych przez aparaty w smartfonach nie są przystosowane do potrzeb profesjonalistów, ponieważ są ustalone przez branżę i mają na celu zaspokoić potrzeby odbiorcy ogólnego – wyjaśnia Morgan David de Lossy, Fotolia Mobile Project Lead. – Aplikacja Instant jest skierowana do profesjonalistów, i ma za zadanie zbliżyć efekty pracy najbardziej jak się da do tego, co można uzyskać korzystając z profesjonalnych aparatów fotograficznych, przy jednoczesnym zachowaniu przejrzystego wyglądu aplikacji. Z Fotolia Instant można np. zmienić ustawienia ekspozycji bez konieczności wyłączania autofocusa.
W 100% dostosowane do potrzeb mobilnych, w tym ram prawnych
Jednym z najtrudniejszych zadań było dostosowanie procesu przesyłania zdjęcia do serwisu Fotolia, aby nadawało się do zastosowań mobilnych, przy zachowaniu prostoty, intuicyjności i wymogów prawnych. Musieliśmy zmienić wiele rzeczy w API i obejść wiele ograniczeń technicznych tak, aby załadowane zdjęcia były kompatybilne z naszymi wewnętrznymi systemami i wyszukiwarką Fotolia – wyjaśnia Olivier Sirven, Fotolia Assistant Chief Technical Officer.

Fotolia Instant to aplikacja mobilna dostosowana do telefonów komórkowych, ich różnych procedur oraz wymagań. Nie ma już potrzeby drukowania zgody na rozpowszechnianie wizerunku osoby ze zdjęcia, proces ładowania zdjęcia (dodawanie słów kluczowych, kategoryzacja i inne) może być wykonywany w trybie offline, a zdjęcie można opublikować później za pomocą jednego kliknięcia. Ponadto, Fotolia wykorzystała elastyczność, którą oferują telefony komórkowe i zastosowała je do swoich ram prawnych. Z aplikacją Fotolia Instant, zdjęcie modela musi być wysłane razem z pozwoleniem i podpisem złożonym z ekranu smartfona. 

Gwarancja jakości i moderacja
Po wysłaniu, każdy obraz jest oceniany przez grono moderatorów, którzy sprawdzają go pod kątem jakości, estetyki i oryginalności. Następnie jest on kategoryzowany w wielojęzycznej wyszukiwarce serwisu Fotolia. – Zdjęcia z filtrami lub efektami podobnymi do Instagrama nie kwalifikują się, podobnie jak zdjęcia, które nie mają tego spontanicznego klimatu. Oznacza to, że twoje zwykłe zdjęcia domowego pupila czy rodziny na plaży nie zostaną zakwalifikowane – tłumaczy De Lossy.
Aplikacja była testowana z grupą dostawców banku zdjęć Fotolia, którzy mogą zaświadczyć o jakości i łatwości użytkowania. – Najlepszy aparat to zawsze ten, który akurat masz w ręce. Nie zawsze noszę aparat ze sobą, więc straciłem kilka ciekawych okazji do zrobienia zdjęcia. Teraz robię zdjęcia swoim smartfonem, wiec zawsze jestem gotowy. Od dziś będę w stanie zarobić na tych zdjęciach w ciągu zaledwie kilku minut. Ustawienia i opcje w aplikacji sprawiają, że jakość i rozdzielczość zdjęć są zaskakująco nienaruszone – mówi Robert Kneschke, jeden z największych dostawców banku zdjęć Fotolia, z ponad 100 000 sprzedanych plików.
Aplikację Fotolia Instant można od dziś pobrać za darmo w Apple Store, w nadchodzących tygodniach pojawi się także wersja aplikacji dla smartfonów z systemem Android. Wkrótce dostępna będzie również aplikacja na iPada, która pozwoli użytkownikom na przeglądanie biblioteki banku zdjęć Fotolia i pobieranie obrazów.
Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie http://pl.fotolia.com/instant
Źródło: informacja prasowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz