niedziela, 9 września 2012

Już dzisiaj 10. projekt TEN!

Hellohikimori Studio: http://hellohikimori.com/Fotolia wprowadziła Kolekcję TEN, której ideą było zgromadzenie 10 z najlepszych międzynarodowych artystów cyfrowych, którzy w ciągu 10 miesięcy zmierzyli się z 10 tematami. W ten sposób powstały wspaniałe prace graficzne. Każdy obraz odzwierciedla jeden z 10 tematów: biznes, rodzina, podróż, pieniądze, żywność, lifestyle, abstrakcja, street art, mobile, drinks i jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych w postaci pliku PSD, ze wszystkimi warstwami użytymi do stworzenia obrazu. Jest to niezwykła okazja dla wszystkich grafików komputerowych, aby podejrzeć warsztat pracy najlepszych twórców na świecie.

Pliki z Kolekcji TEN były pobrane ok. 150 tys. razy, łącznie w dniach publikacji każdego z plików. Teraz czas na ostatnią pracę jednej z ikon światowej sztuki cyfrowej – Hellohikimori Studio. Obraz będzie można pobrać za darmo od 10 września od godz. 10:00 przez kolejne 24 godziny pod adresem www.fotolia.pl/ten w rozmiarze A3 (150 DPI). Po tym czasie, praca będzie dostępna w formacie A3 (300 DPI) w cenie 30 złotych.

Studio Hellohikimori chciało pokazać drogę w kierunku uzależnienia i przedawkowania, kolejno dodając obiekty, tła i kolory oraz zmniejszając nasycenie. Twórca upodobał sobie mroczną atmosferę, stawiając w centrum udręczoną postać wstrząsającą tablicą okresową drinków, na której mamy wszelkie rodzaje napojów od burbonu do wody. Dodatkowo elementy 3D, takie jak kawałki szklanek czy rozpryskująca się wszędzie woda dodają obrazowi dynamiki i dramaturgii.

W swojej pracy obrazującej temat „drinks” graficy przedstawili wybuchową i mroczną kompozycję. – Uwiodła nas koncepcja Projektu TEN i stała się dla nas interesującym wyzwaniem. Wybraliśmy temat “drinks”, ponieważ wydał nam się najbardziej oderwany od całości, przez co dający więcej swobody w podejściu do tematu i jego realizacji. Od tego momentu, skoncentrowaliśmy się na idei braku umiaru, przedstawionej w postaci mnogości nałożonych na siebie elementów. Jednocześnie chcieliśmy też, aby kompozycja pozostała prosta i mocna w wyrazie – wyjaśnia David Ronhel, współzałożyciel Hellohikimori Studio.

Michał Szylar
Menedżer ds. Rozwoju
Fotolia - Polska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz