wtorek, 5 czerwca 2012

Abstrakcja, czyli siódma odsłona Projektu TEN


Już w piątek - 8 czerwca o godz. 10.00 - będzie można pobierać kolejny plik .psd ze strony Fotolia TEN. Tym razem będzie to praca, oscylująca wokół tematu Abstrakcja, autorstwa Emerica Trahand (Takeshi). Będzie można pozyskać cenne wskazówki do stworzenia własnych projektów - tj. zobaczyć jak Emeric Trahand tworzy poszczególne efekty w obrazie: kontrasty, saturację, przejrzystości, pewne zabiegi na warstwach dopasowania. 


Kim jest Takeshi?

Jest przede wszystkim znany z tworzenia surrealistycznych, pełnych koloru kompozycji (zobacz TUTAJ). Emeric Trahand jest francuskim artystą - grafikiem, projektantem i ilustratorem, mieszkającym w Nowym Jorku. Zaczynał w 2006 roku, jednak już dzisiaj jest jednym z najbardziej wpływowych grafików. Pracuje dla międzynarodowych marek, takich jak Ubi Soft, Emi Music, TBWA Helsinki, Adidas, Cacharel, Grimbergen, Toyota, Swatch, Chase Bank, Bank of America, ASICS, Subway, Aquafresh, Lays, Radio Shack, Spike TV, VH1, Asher Roth, the Cool Kids, Cuervo, GrandPrix de Montreal, English National Opera, Société Générale, Maaf Insurance, Groupama Insurance, Ventury Paris, Cacharel, Sony BMG.
Jego prace doczekały się licznych publikacji, m. in.: Taschen: Illustration Now, Computer Arts: Book of Inspiration, Design & Design.com's: Book of the Year, and Fashionize 2: Illustration Will Rule The World.

Emeryk jest stałym współpracownikiem międzynarodowych komputerowych czasopism cyfrowych Computer Arts i Advanced Photoshop. Jest również członkiem dwóch międzynarodowych społeczności artystów: KDU oraz Depthcore, a także prezentuje swoje prace na witrynie AmkaShop.

Plik Abstrakcja, jak zwykle, będzie dostępny na stronie Fotolii od godziny 10.00 i będzie do pobrania za darmo przez 24 godziny w rozmiarze A3 (150 DPI). Po tym czasie, praca będzie dostępna w formacie A3 (300 DPI) w cenie 30 złotych. Po zakupie pracy, może być ona wykorzystana do tworzenia projektów komercyjnych. Aby wykorzystać pliki Fotolia użyte w projekcie w celach komercyjnych, niezbędne jest wykupienie odpowiedniej licencji do pliku na stronie Fotolia.

Warto również zobaczyć wywiad making-of z Takeshi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz