piątek, 2 marca 2012

Trzy Małe Świnki

© budnikpiotr - Fotolia.com

Żyła sobie kiedyś stara maciora, która miała trzy małe prosiaczki. Świnki rosły tak szybko, że maciora uznała, iż czas, aby poszły w świat i same zaczęły się o siebie troszczyć. Pewnego dnia zwołała więc je wszystkie i powiedziała im co mają zrobić.
– Moje drogie dzieci – rzekła. – Już czas, abyście przestały mówić „Kwi, kwi, kwi” i nauczyły się mówić „Chrum, chrum, chrum”, tak jak ja mówię. W domu nigdy nie nauczycie się dorosłego życia, musicie więc pójść w świat szukać szczęścia. 

(fragment bajki zaczerpnięty z TEJ strony)

Guardian dopisuje dalszą część historii - nie dość, że świnki wspólnie mieszkały w "murowanym domku", przeciwstawiły się wilkowi, to jeszcze go zamordowały! Poniższy spot, zrealizowany przez agencję BBH, jest częścią kampanii prowadzonej pod hasłem "The Whole Picture", podkreślającej multimedialność brytyjskiego dziennika. 

Reklama bazująca na popularnej bajce pokazuje, jak współcześnie kształtuje się i rozwija historia newsa - od artykułu w wersji drukowanej, przez serwis internetowy, blogi użytkowników, aż po reakcje Internautów w mediach społecznościowych.

Spot został wyemitowany 29 lutego i była to pierwsza od ponad 20 lat reklama The Guardian w telewizji.
Dziennik zwraca uwagę na istotny głos odbiorcy gazety - zarówno tej drukowanej jak i jej internetowej wersji. To odbiorcy/użytkownicy kształtują jej treść, są istotnym - jeśli nie najważniejszym, ogniwem w dążeniu do prawdy. Dzięki The Guardian, który z pomocą swoich czytelników odkrywa rąbek tajemnicy, nie patrzymy już na trzy Małe Świnki tak, jakby były ofiarami. Wiemy, że wrobiły "w dmuchanie" cierpiącego na astmę Wilka, by wyłudzić odszkodowanie! 

To skandal, gdy świnia świnię podkłada!

1 komentarz:

  1. Taka wersja Trzech świnej bardziej mi się podoba!

    OdpowiedzUsuń