sobota, 3 marca 2012

NIE ZABIJAJCIE NAS


© Svenja Kauer - Fotolia.com

„ZNANI LUDZIE SĄ OBIEKTEM KAMPANII NIENAWIŚCI W SIECI. SKĄD BIERZE SIĘ TA AGRESJA?” – takie pytanie pada z okładki najnowszego Newsweeka. Patrzy na nas Jarosław Kuźniar, którego mimika i gesty mają pytać „co ja takiego zrobiłem” oraz Zbigniew Hołdys, który na każdym zdjęciu wygląda tak samo poważnie (czyt. butnie). 


Pierwszy z panów zasłynął niedawno deklaracją, że jeśli 1000 widzów wyrazi o nim niepochlebne opinie, to odejdzie z TVN24.* Drugi stał się zagorzałym przeciwnikiem ACTA, pomimo że sam kilka lat temu był użytkownikiem nielegalnego oprogramowania… Hołdys ponadto stwierdził, że „gdyby nie piractwo, już dawno byłby Erikiem Claptonem”, co bardzo rozbawiło Internautów. Na Pudelku opublikowano fragment wspomnień byłego menedżera grupy Perfect - Seweryna Reszki. Pisze on o zdradzie i przekrętach, których się Hołdys dopuścił. Jego medialny wizerunek sukcesywnie się pogarsza – oprócz tego, że jest piratem, który zagorzale z piractwem walczy, to jest również złodziejem (i to tej najniższej klasy, bo okradł przyjaciół).

źródło
Kuźniar rzucił wyzwanie na wizji, a Internauci rękawicę podnieśli. Ba, zamiast po akcji „A czy Ty zwolniłeś Kuźniara?” obrócić wszystko w żart, zaczął obrażać swoich odbiorców! Stwierdził, że maile zostały wysłane przez „szaloną, smutną prawicę, która wreszcie przegrała w konkursie na poczucie humoru inaczej”. „Psychiatria w Polsce ma przyszłość". Na swoim blogu dodał: „Powtarzam studentom, że od dziennikarza do śmieciarza w Polsce niedaleko. Po 19 latach w zawodzie, byciu gejem, pieskiem Tuska, zaprzańcem, gnojem z kaprawymi oczami, mistrzem miłości analnej, współczesnym Urbanem, autorem programu wstajesz i łżesz raczej się śmieję niż szlocham. Na łzy trzeba sobie zasłużyć”.
Nie wiemy jaka jest treść artykułu, ale sama okładka wiele mówi. Brak dystansu do siebie (u Kuźniara) i samokrytycyzmu (u Hołdysa) zostały zastąpione na okładce gazety internetową kampanią nienawiści. Jeszcze tylko tego brakowało, żeby zaczęto ich na ofiary kreować. Podejrzewam, że to będzie kolejnym patykiem, który wkłada się w mrowisko. Na reakcje nie będzie trzeba długo czekać...  
 

2 komentarze:

  1. Ha! Newsweek już użył kiedyś tego tytułu, co prawda nie na okładce. Chodziło wtedy o... Smoleńsk! http://www.newsweek.pl/wydania/1247/nie-zabijajcie-nas,68349,1,1

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie wychwyciłam tego, mówiąc szczerze :)

      Usuń