środa, 21 marca 2012

Mięsny jeż - Pamiętniki z wakacji

© fotomaster - Fotolia.com


"Mięsny jeż to moje ulubione danie. Zawsze, kiedy przyrządzamy go z Beatką, śpiewamy: Mięsny jeż, mięsny jeż - ty go zjesz, ty go zjesz..."
"Tego jeża jedzono u nas w domu od pokoleń. Robiła go moja babcia, robiła go moja mama. Teraz robię go ja. Chciałam, żeby wszystkim smakował i zbliżył nas do siebie."

Aktualizacja - wywiad z Heniem i Beatką 24 marca 2012 podczas programu Co się Kręci:


 

15 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Tak, można westchnąć - można i zanucić, jak Heniu.

   Usuń
 2. ps. Jest szansa na zlikwidowanie identyfikacji obrazkowej? Bardzo zniechęca do komentowania...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rany, ile ja się naszukałam jeża, który nie będzie zrobiony z parówek a będzie odsyłał do kuchni... :) Teraz, szukając innego obrazka, natknęłam się na stronę, która w całości mięsnemu jeżowi jest poświęcona.

   Znalazłam domek mięsnego jeża:
   http://miesnyjez.pl/obrazek.php?37

   Tutorial jak zrobić mięsnego jeża:
   http://miesnyjez.pl/obrazek.php?33

   Lament, dotyczący braku składników na jeża:
   http://miesnyjez.pl/obrazek.php?30

   Wspominki papieża:
   http://miesnyjez.pl/obrazek.php?20

   Danie firmowe:
   http://miesnyjez.pl/obrazek.php?10

   Usuń
  2. Mięsny jeż staje się memem :)

   ps. Jest szansa na zlikwidowanie identyfikacji obrazkowej przy komentowaniu?

   Usuń
  3. Chyba wczoraj już zaspana byłam i zupełnie nie zrozumiałam o co chodzi [(a) najpierw, że o jeża w zajawce (b) później, że o główki po lewej stronie komentarzy]. W każdym razie, doszło do mnie - wyłączyłam :)

   Usuń
  4. Wdzięczna czytelniczka dziękuje :)

   Usuń
 3. Ja widziałem kloca w bidecie - wujek (czy jakiś inny facet) NASRAŁ do bidetu, bo myślał, że to drugi kibel. Mają w hotelu dwa, żeby można było srać jednocześnie. Kurde, synek mam pomysła! Scenariusz godny jakiejś gównianej nagrody. Ja to widziałem na YT, ale przecież są ludzie, którzy to gówno (żeby pozostać w tej tematyce) oglądają. Najpierw Trudne sprawy, później Rozmowy w toku, jeszcze póżniej Pamiętniki z wakacji. Jacy ludzie w tej Polszcze żyją? Niedorozwoje? Może to są filmy instruktażowe? "Jeśli pojedziesz Polaku na wakacje - pamiętaj: łazienka może cie zaskoczyć - tam są dwa kible. Załatwiaj się do tego bez kranu."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ejjjj, ja też na ten filmik niedawno trafiłam! :-) "POTWÓR w BIDECIE" się zwie na YT! Również byłam w szoku... Gość myślał, że dzisiaj modne jest symultaniczne załatwianie swoich potrzeb. Do toalety - tylko z mężem. Zawsze to porozmawiać można... Rany, jakie ludzie mają obleśne pomysły. Zwróciłeś uwagę na grę aktorską? Ludzi imitujących uczniów na szkolnych akademiach? Ktoś mnie zmusza do tego, by tu być i mówić.

   Usuń
  2. Jejku, znowu zaczęłam szperać w poszukiwaniu perełek z "Pamiętników z wakacji".

   Znalazłam Beatkę, która uczy Henia pływać:

   http://www.youtube.com/watch?v=cg0eBfPF9QA&feature=g-vrec&context=G2470cd2RVAAAAAAAACw

   Heniusiowo-Beatkowe wyznanie miłości w tańcu:

   http://www.youtube.com/watch?v=hZ03LCGSSnc&feature=related

   Skutki jedzenia mięsnego jeża:

   http://www.smog.pl/wideo/51942/skutki_jedzenia_miesnego_jeza/

   Usuń
  3. Czyli wszystko jasne - są efekty niezrowego odżywiania się - otyłość najlepiej widoczna w stroju kąpielowym... razem z Heniusiem wyglądają jak krowa i kurczak. Ciekawe, czy specjalnie dobrali takich "aktorów"? Żenujący poziom. Gówniane dialogi. Wymuszone uśmiechy, gesty teartalne, wszystko robione na siłe. ...Zobaczyłem jeszcze raz tego potwora w bidecie, bo wczesniej widziałem kilku sekundowy fragment. To jest dno den wszelkich. Ludzie są mega obleśni. Jak można coś takiego wyemitować? Przecież to nie jest śmieszne, ani nawet nie może zaistnieć jak ten cały jeż. Bo jak? Kupa w bidecie? Ktoś musiał nieźle się zjarać, żeby coś takiego wymyśleć. A tak poza tym - właśnie do mnie doszło, że jest 5.00 rano a ja o czyimś gównie czytam. Ale lipa. Dobranoc wszystkim.

   Usuń
  4. I jeszcze jedna rzecz która mnie dziwi - czemu jest 5.12, a w napisanym powyżej komentarzu jest 8.12 dnia poprzedniego?

   Usuń
  5. "Aktorzy" są fenomenalni. Ponieważ mamy do czynienia z gatunkiem docu soap (połączeniem opery mydlanej i dokumentu) grający tam ludzie muszą być naturszczykami (podobnie jak w innych cudownych tego typu produkcjach, np. "Trudnych sprawach" i "Dlaczego ja?"). Czytałam, że brytyjskie telenowele dokumentalne (pojawiające się od lat 90-tych w BBC) cieszyły się dużą popularnością. W czym tkwi ich fenomen? Podobno właśnie w tych przyziemnych tematach, prostych ludziach, nieskomplikowanych dialogach, braku "głębi postaci" i sytuacji odbioru, która porównywana jest z podglądaniem sąsiada przez dziurkę od klucza. Czym są "Pamiętniki z wakacji"? Polsat zachwala: "Skandale, zdrady, romanse i nieoczekiwane zwroty akcji, które trzymają w napięciu aż do ostatniej minuty! Hiszpania, Majorka, Rimini, Gran Canaria i Teneryfa – czyli wakacyjne przygody serwowane na ekranie w profesjonalnej i kuszącej oprawie...." Jak to w rzeczywistości wygląda, wszyscy wiemy chociażby z fragmentów (mięsnego jeża, nauki pływania i przygody z bidetem). Czy ktoś kiedyś wytrzymał godzinę z tymi ludźmi na ekranie? Ja po 5 minutach mam dość. Wszystko jest tam sztuczne, przerysowane - tak rozumiana naturalność wywołuje u mnie mdłości. Ludzie wyprani z emocji, którzy marnują mój czas. Oglądając nawet fragmenty tego tworu mam wyrzuty sumienia, niczym kobieta będąca na diecie, która właśnie pochłonęła paczkę chipsów. Ten program nic nie wnosi do naszego życia, jest miałki, wyzuty z sensów jakichkolwiek. Działa na zasadzie plotki - chcemy wiedzieć co się u sąsiada dzieje, chociaż nie ma to żadnego wpływu na nasze życie. Nawet nas to nie interesuje, ale jak mówią, to słuchamy. Szalony mechanizm!

   Usuń
  6. Odnośnie godziny w komentarzach - nie mam pojęcia o co chodzi. W Ustawieniach znajduje się "Format znacznika czasu komentarzy" - i wszystko jest ustawione dobrze, data i godzina zgadza się z rzeczywistością (podczas pisania "Nowego posta" wszystko jest ok). Nie umiem sobie z tym poradzić.

   Usuń
 4. Mięsny pies, mięsny pies... - http://kwejk.pl/obrazek/1060371/miesny,pies.html

  OdpowiedzUsuń