czwartek, 9 lutego 2012

Francois Leroy - pobierz jego pracę za darmo 10.02


Trzecia odsłona prac w ramach projektu TEN. Francois Leroy aka Graphic Travelling jest francuskim projektantem pracującym i mieszkającym w Paryżu. Tam też ukończył studia artystyczne. Obecnie specjalizuje się w sztuce cyfrowej. Identyfikuje się z nową generacją - dynamicznym pokoleniem, definiowanym przez internet i interaktywność.


W swoich pracach przelewa na papier lub ekran monitora abstrakcyjne idee - manipuluje nimi i w ten sposób tworzy niesamowite "nowe jakości" - "fotomanipulacje". Leroy jest zafascynowany "zespoleniem sztuki i artysty", któremu daje wyraz za sprawą tzw. nowych mediów - połączenia fotografii, 3D i ilustracji cyfrowych. Posiada idealne wyczucie proporcji w stosunku do koloru, kształtu, zdjęcia czy ilustracji. Sam twierdzi, że symbioza sztuki i artysty jest wzmacniana przez różnorakie inspiracje, które pojawiają się zewsząd. Istotnym punktem odniesienia (inspiracją) francuskiego projektanta jest światło i nieregularne kształty. Oprócz realizacji własnych projektów jako ilustrator freelancer, Leroy udziela się artystycznie dla KeyStone Design Union i Slashthree.


Już teraz można obejrzeć zapowiedź wideo making-of oraz pracy autorstwa François Leroy na stronie http://vimeo.com/35701687.

Więcej informacji TUTAJ.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz