wtorek, 21 lutego 2012

Farmakologizacja społeczeństwa

© tompet80 - Fotolia.com

Dobra kondycja fizyczna, psychiczna wytrzymałość, spełnianie społecznych oczekiwań, wspinanie się po szczeblach kariery - zwiększanie osiągów, zniwelowanie snu do koniecznego minimum, lepsze doznania seksualne, walka z czasem (starością), zadowolenie z siebie i zwiększenie samooceny, przebojowość, aktywność na wielu poziomach życia społecznego - w XXI wieku są to najbardziej pożądane ludzkie cechy. Ciężko jest je osiągnąć bez wspomagaczy...


Narkotyki i dopalacze, o których niedawno było głośno na gruncie polskim, są passé. Poza tym nie zapewniają młodości, nie wyszczuplają, uzależniają od siebie, wyniszczają organizm. To samo dotyczy leków, jednak przez ich ogólnodostępność ich szkodliwość zostaje ukryta. Jeśli coś jest dopuszczone do sprzedaży, przebadane na wszelkie możliwe sposoby, sprawdzone i dozwolone - nie może być szkodliwe.

Problem polega na tym, że leki przestały być rozpatrywane (reklamowane) jako lekarstwa. Np. viagra nie jest środkiem na "problemy z erekcją", a wspomagaczem dla 30-latków, którzy mają wymagające partnerki. W USA podaje się dzieciom Ritalin, by dobrze radziły sobie w szkole. Ritalin jest przeznaczony dla dzieci z ADHD - ma działanie uspokajające, pomaga się skoncentrować na szkolnych obowiązkach. Lek jest sprzedawany na receptę, ale wystarczy tylko odpowiednio przedstawić lekarzowi problem. Dzieci z ADHD stają się "przeciętne", zaś te zdrowe - wykraczają poza przeciętną. Lepiej się uczą, skupiają na przedmiotach, które ich zupełnie ie interesują. Sposób działania metylofenidatu przypomina sposób działania kokainy - rozkruszony, jest od niej silniejszy.

Leki na receptę, stosowane przez osoby, którym nie zostały one przepisane, mają druzgocący wpływ na młody organizm. Młodzież podkrada rodzicom, znajomym lekarstwa, dokupuje różne środki na ulicy od dealerów, którzy przebranżowili się z dealerów narkotyków na tych "medycznych", zamienia się tabletkami w szkole z kolegami i spotyka się na tzw. FARM PARTY - do jednego naczynia (miski) wsypuje się wszystkie "smakołyki", miesza je. Każdy z uczestników przyjęcia częstuje się garścią leków - wszyscy oczekują nietypowych reakcji orgazmu, liczą na wielkie doznania i "odloty".
   
Tabletki szczęściaKraj: Francja
Rok produkcji: 2007
Czas trwania: 52 minuty

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz