piątek, 13 maja 2011

Bo seks wszystko sprzeda...


Czyli rzecz o stronie internetowej - uwaga - ubojni drobiu. I tak dobrze, że nie ma sloganu w stylu "Rżniemy z pasją. Kurczaki oczywiście", bo to już by było ponad moje siły. Jakiś czas temu pisałam o "modzie pogrzebowej" i o prężących się kobietach reklamujących trumny i usługi pogrzebowe. Myślę, że o ile tam można by to wytłumaczyć "popędami" - Eros i Tanatos są przecież ze sobą (mitologicznie chociażby) sprzężone, to nie widzę związku między seksualnością kobiety i ubojem drobiu.


źródło obrazka
Konotacje są wręcz... dziwne. Żeby nie powiedzieć, że zakrawają o kanibalizm.... Pani w bikini prezentuje ofertę zakładu: filety bez skóry, filety ze skórą, tusze, udo, skrzydełka, pałki, ćwiartki, wątroby, serca, piersi bez skóry, piersi ze skórą. Buffalo Bill byłby zachwycony. Zamiast samemu obdzierać ze skóry, mógłby się już w taki "oprawiony" tors zaopatrzyć, a oczyma wyobraźni widzę Hannibala Lectera, oblizującego wszystkie sześć palców u swej dłoni...
Seryjni mordercy pozdrawiają smakoszy...

5 komentarzy:

 1. Żałosny prymitywizm, zarówno autorów reklamy, jak i zamawiajacego i zatwierdzającego. Jak tak dalej pójdzie, to będziemy mieli społeczeństwa samych impotentów, albo zboczeńców.

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja się zastanawiam, gdzie się kończy ludzka wyobraźnia? Czy kogokolwiek podnieca kobieta w bikini otoczona kurami? Czy kogokolwiek może podniecić kobieta (jeszcze wątpliwej urody), reklamująca zakład pogrzebowy?
  Poza tym - te wszystkie kalendarze ścienne z babami w samych majtkach, prężącymi się na samochodach, motorach i tym podobnych maszynach... Mam wrażenie, że już jesteśmy znieczuleni. Czy jest to garaż, czy jest to drukarnia, czy biuro - są wszędzie i reklamują dosłownie wszystko, a my przechodzimy obok nich obojętnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. I dlatego właśnie obawiam się o panów, że mając od najmłodszych lat, okrągle 24 godziny na dobę, gołe baby przed oczami w końcu stracą wrażliwość na ich wdzięki, i żeby ją odzyskać będa musieli uciekać się do jakichś ekstra wyuzdanych pomysłów.
  Kobiety powinny się wreszcie zbuntować i za żadne pieniądze nie robić z siebie przedmiotów czy narzedzi do wszystkiego, także sprzedaży.

  OdpowiedzUsuń
 4. To będzie taka walka z wiatrakami... Dopóki się same nie będziemy szanować nic z tego nie wyjdzie. Myślę, że taka szanująca się (czyt. znająca swoją wartość) modelka nie wzięłaby udziału w tym podobnych sesjach - toż to istny obciach! Ani się komuś pochwalić, ani takiego zdjęcia do portfolio dołączyć - i może dlatego większość tych pań jak modelki nie wygląda... Nie wiem, może w ten sposób realizują swoje niespełnione marzenia o "karierze w modelingu"? :)

  A tak abstrahując od reklamy - w internecie aż się roi od zdjęć "zwykłych" dziewczyn, które mają parcie na obiektyw. Komuś się chciało nawet wyłuskać parę perełek tutaj:

  http://piczon.pinger.pl/

  Dziewczyny robią z siebie takie (wątpliwe) przedmioty pożądania (i to jeszcze za darmo...). Z nimi też trzeba by się było rozprawić :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wyjaśnienie związku między seksualnością kobiety i ubojem drobiu.

  K R E W

  OdpowiedzUsuń