niedziela, 3 kwietnia 2011

Żałoba narodowa w rzeczywistości soap opera

  • Co stanie się z Hanką Mostowiak? 
  • Hanka Mostowiak umrze... 
  • Jak uśmiercą Hankę Mostowiak?
  • Hankę Mostowiak czeka śmierć? 
  • Małgorzata Kożuchowska. Czy grana przez nią bohaterka zginie? 
  • Kto stanie u boku Marka Mostowiaka? 
  • Dlaczego Hanka odchodzi?
  • Zabiją Hankę Mostowiak. Szokujący pomysł scenarzystów.
  • Hanka Mostowiak zniknie z "M jak miłość".
  • Scenarzyści zabiją Hankę Mostowiak?


Powyżej wymieniłam niektóre tytuły artykułów - jest dramatycznie we wszystkich brukowcach i na portalach plotkarskich. 


Tragedia zakrawa na miarę planów morderstwa realnie istniejącej kobiety, która osieroci trójkę dzieci i zostawi biednego męża na pastwę losu. Serialu co prawda nie oglądałam, ale postanowiłam się przyjrzeć sprawie, która do tego stopnia poruszyła odbiorców. M jak Miłość jest najchętniej oglądanym serialem telewizyjnym - badania na grupie odbiorców między 16 a 49 rokiem życia wykazały, że w 2010 roku  przyciągnął przed telewizory 9,38 mln widzów (źródło: Wirtualnemedia.pl). Hanka Mostowiak jest jedną z głównych bohaterek, mieszka w Grabinie u teściów, pracuje w szkole podstawowej i jednocześnie studiuje pedagogikę* - tyle wyczytałam z Wikipedii, która (akurat w tym przypadku) wydaje się być wystarczającym źródłem informacji. Dalej czytamy, że miała smutne dzieciństwo - rodzice zginęli w wypadku, więc trafiła do domu dziecka. Małgorzata Kożuchowska wcielała się w rolę Hanki przez 11 lat i przez ten czas zdążyła zaskarbić sobie sympatię widzów. Dużo brakuje polskiej telenoweli do zagranicznego archetypu - w Modzie na sukces scenarzyści wiedzieliby, co na należy zrobić. Hanka mogłaby umrzeć, a później zmartwychwstać - przykładów jak to zrobić jest wiele:

W 1994 i 2002 uznano za zmarłą Taylor Forrester; postać jednak powróciła kolejno w 1995 (gdy okazało się, że Taylor została uratowana przez księcia Omara Rashida po katastrofie samolotu, w wyniku której straciła pamięć) i 2005 (gdy wyszło na jaw, że Taylor nie umarła, a zapadła w śpiączkę; jej ciało wykradł książę Omar, w trumnie pozostawiając plastikową kukłę). Kolejnym przykładem takiego surrealistycznego powrotu jest wątek Macy Alexander, o której domniemano, że w 2000 zginęła w wyniku eksplozji samochodu; w 2003 okazało się, że wybuch wyrzucił ją z samochodu i dzięki temu przeżyła. W tym samym roku zginęła również główna postać "Mody na sukces" - Ridge Forrester. Za zmarłego uznano go po wpadnięciu do rozpalonego pieca; kilka odcinków później okazało się jednak, że Ridge nie zginął, tylko wpadł do komory na popiół i przez kilka dni był nieprzytomny.** 

Znowuż tropem Dynastii idąc -  Hankę Mostowiak (np. na pół roku) mogliby porwać kosmici - takie rozwiązanie zaproponowano, gdy Fallon Carrington - córkę Blake'a Carringtona, graną przez Pamelę Sue Martin, miała zastąpić inna aktorka (Emma Samms) i trzeba było wyjaśnić widzom "zmianę twarzy". Tak, operacji plastycznej dokonali OBCY. 

By dogodzić Internautom, Hanka powinna przejść (zwykłą, niekoniecznie wykonaną przez kosmitów) operację plastyczną (32%) lub po prostu zginąć w wypadku samochodowym (23%) - ankieta.* może wykażę się "serialową ignorancją", ale czy przypadkiem nie trzeba najpierw skończyć czegoś na kształt studiów pedagogicznych, by uczyć w szkole?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz